A sörfőzde keddi átadása alkalmából Ábrahám Csaba elmondta: a főzdében jelenleg négyféle sört gyártanak, két cseh típusú lagert, egy barna sört és egy IPA-t, de heteken belül meggyes sörrel egészül ki a kínálat. A választékot tovább szeretnék bővíteni, mint a tulajdonos mondta, kísérletezni fognak a sörfőzés során.
Az uniós Gazdaságfejlesztési- és innovációs operatív program (Ginop) pályázatán 43 millió forintot nyertek el kutatás-fejlesztésre, amelyhez mintegy 30 millió forint önrészt tesznek hozzá, hogy további berendezéseket, pasztörizáló- és hordómosó gépeket szerezzenek be a fejlesztésekhez.
Az üzem éves kapacitása jelenleg 200 ezer liter, amelyet reményei szerint még a nyári szezon előtt növelni tudnak, újabb tartályokat szereznek be, és hamarosan egy palackozósorral is bővül az üzem.
Ez a mennyiség egy év alatt Gyulán el fog fogyni - mondta, hozzátéve, hogy a nagy kereskedelmi hipermarketekbe, "ha akarnának se tudnának bekerülni".
A főzde egybeépült egy kétszintes látványétteremmel, ide az alapanyagok egy részét, a hús és húsipari termékeket, kecskesajtot, zöldségeket, szörpöket, lekvárokat helyi beszállítóktól szerzik be.
A főzde és az étterem jelenleg 13 embernek biztosít munkát, amelyet hamarosan további hárommal növelnek. Ábrahám Csaba szerint rövid időn belül akár 25 embert is tudnak foglalkoztatni.
Görgényi Ernő (Fidesz-KDNP) polgármester az ünnepélyes megnyitón elmondta, ahogyan a dualizmus korában sorra alakultak Gyulán a kisipari vállalatok, például a Stéberl András-féle húsüzem, az ecetgyár vagy a harisnyagyár, úgy az elmúlt években is sok vállalkozó teremtett a városban minőséget. Megalakult a Gyulai Pálinka Manufaktúra, új korszakába lépett a Gyulahús Kft., megnyílt a sörfőzde - sorolta, reményét fejezve ki, hogy ez az időszak folytatódik a fürdővárosban.